Jak ušetřit za elektřinu

23.11.2015

Čtyři tipy, jak můžete ušetřit za elektřinu

Uměli byste si představit život bez elektřiny? Určitě ne. V dnešní době je elektřina potřeba ke spoustě věcí nehledě na skutečnost, že by se bez ní neobešla žádná domácnost. Mnoho lidí má pocit, že za ní platí zbytečně vysoké částky. Patříte mezi ně? Věřte, že se nemusíte vzdávat použití elektroniky nebo se všelijak omezovat jen proto, aby vás částka na vyúčtování každý měsíc nestrašila. S našimi snadnými triky ušetříte – a celkem bezbolestně!

1. Nákup nových spotřebičů

Pořídit si nové spotřebiče je investice, která se vyplatí. Nové kousky totiž oproti těm stávajícím uspoří více elektřiny a vám tak v peněžence ročně zůstane až několik tisíc korun za rok. Snažte se vybírat takové spotřebiče, u kterých naleznete označení A. Nejlepší volbou jsou energeticky nejvýhodnější produkty s označením AAA+.

2. Zamyslete se nad změnou vašeho dodavatele

Máte-li dojem, že platíte hodně, udělejte si přehled o nabídkách dodavatelů elektrické energie. Porovnejte jednotlivé nabídky, čerpat můžete i z recenzí odběratelů. Ještě než se definitivně rozhodnete, dobře to promyslete. Mohlo by se vám stát, že byste nakonec za elektřinu zaplatili více, nežli u současného dodavatele.

3. Výměna žárovek

Čtvrtinu plateb v domácnosti tvoří osvětlení. Jedním z nejjednodušších řešení jak ušetřit, je výměna stávajících žárovek na žárovky úsporné, které se pyšní až 80% snížením spotřeby elektrické energie. Myslete i na to, abyste při odchodu z místnosti světla zhasínali.

4. Vypínejte spotřebiče

Zastáváte názor, že spotřebiče v pohotovostním režimu nespotřebovávají energii? Pak se bohužel pletete. Je sice pravdou, že se nejedná o horentní částky, ale i přesto spotřebiče pomalu energii odebírají. A teď ruku na srdce: kolik spotřebičů máte v pohotovostním režimu? Nejčastěji se jedná o televize a počítače, přičemž právě tyto dva spotřebiče berou nejvíce elektřiny.

Šetříte, kde můžete, ale i přesto si nedokážete našetřit na nové vybavení domácnosti nebo pořádnou dovolenou? Na webu Maxi-Půjčky.cz vám poradí, kde uzavřít výhodnou a nerizikovou půjčku i další užitečné informace. Odkaz zde.

DALŠÍ TEXTY:

NAŠE TIPY:

www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním dárků pro letošní Vánoce.

Potřebujete-li peníze ihned, jsou tou optimální volbou rychlé půjčky.

Speciálním typem nebankovní půjčky je půjčka bez registru ihned.

Preferujete-li dostat půjčené peníze nikoliv na bankovní účet, ale v hotovosti, je tu pro Vás takzvaná půjčka na ruku.

Rychlých půjček je dnes celá řada, je potřeba se ale v nabídce zorientovat a vybrat si tu nejvýhodnější.

Typickým příkladem nebankovních půjček jsou půjčky na op, kdy Vám bude stačit pouze doklad totožnosti.