Výpisy z registru dlužníků online a zdarma

9.5.2013

Registr dlužníků - online zdarma

Negativní záznamy v registru dlužníků mohou snížit bonitu fyzické i právnické osoby například a zejména při poskytování služeb, nákupu služeb, vyřizování úvěru anebo zajišťování leasingu.

U úvěrových produktů potřebuje banka či soukromé firmy nějakou jistotu, že dlužník bude splácet své závazky. Proto při žádosti o úvěr nahlíží do registru a prověřuje tak žadatelovu bonitu.

V případě existujícího záznamu v registru dlužníků banka pravděpodobně úvěr nebude chtít poskytnout protože by podstupovala vyšší riziko, že bude muset peníze vymáhat a platit s tím spojené náklady.

Co vlastně je registr dlužníků?

Zájemce o výpis z registru dlužníků online zdarma bude možná zvědavý, co vlastně registr je a kdo je jeho správcem. Například bankovní registr dlužníků byl založen samotnými bankami, které ho nadále spravují podle zákona. Do bankovního registru BRKI (Bankovní registr klientských informací) se připojilo mnoho Českých bank a staly se členy. BRKI je pro banky užitečným místem, kde sdílejí informace o svých klientech.

Mohou tak zabránit poskytnutí úvěru někomu, kdo je již zadlužený a nesplácí své závazky například u jiné banky. Žádost o výpis z registru dlužníku je možné provést i online pomocí internetové žádosti.


Náš tip: V případě, že nemáte prokazatelné příjmy a potřebujete si půjčit peníze, je možné využít půjček bez doložení přijmů.


Jak zjistit jestli mám záznam v registru?

Registr dlužníků s žádostí online vede například CERD a nebo Solus. Solus umožňuje výpis již přibližně od 100 Kč. Tato cena se zdá být výhodná a odpovídající poskytnuté službě. Poskytnutí výpisu online a zdarma by nemělo být možné, jelikož provozovatel služby výpisů z registru dlužníků na tuto službu také vynakládá určité prostředky.

Pokud jste se vyskytli v registru dlužníků, je vhodné co nejdříve jednat a dohodnout se s daným věřitelem (který je uvedený v registru) na splácení dluhu. Po splacení dluhu je možné požádat věřitele, aby do registru nahlásil, že byl dluh splacen, a ideálně si na změnu zápisu dohlédnout.


Jaké máme v Česku registry dlužníků?

DALŠÍ TEXTY:

NAŠE TIPY:

Sháníte dárky na Vánoce? Pomůžeme Vám na vánoční-dárky-online.cz – rádce pro nakupování vánočních dárků.

Potřebuje-li někdo peníze tak nutně, že je ochoten půjčit si i na směnku, budou se mu hodit informace o půjčkách na směnku ihned.

Typickým příkladem nebankovních půjček jsou půjčky na op, kdy Vám bude stačit pouze doklad totožnosti.

Speciálním typem nebankovní půjčky je půjčka bez registru ihned.

Půjčka na směnku je možná nejstarším typem půjčky vůbec.

Důležitým dokumentem při půjčování peněz je pro obě stany smlouva o půjčce – tu je potřeba si v každém případě důkladně pročíst.